Temat:

Muzyka-Ruch-Rozwój: Bumbumkowe poruszanki
zabawy do wykorzystania o każdej porze, przez cały rok szkolny

 

Prowadzący:

Eliza Szeliga-Kraus

Forma:

Szkolenie /warsztat

Termin:

23.03.2018 R

Godziny zajęć:

8:30 - 13:30

Miejsce:

Centrum Neuroterapii Ul Wrocławska 20 , 44-335 Jastrzębie - Zdrój

Cena:

135 zł (zaświadczenie, materiały, poczęstunek )

Organizator:

FHU Mupiko ul. Jasna 122/7, 44-35 Jastrzębie –Zdrój

www.mupiko.pl e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 608 647 779

…………………………………………………………….

DobEdu

ul.Podleska 116

43-512 Bestwina

Rejestracja:

e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel 608 647 779

UWAGA !!! ZAKWATEROWANIE Dla Uczestników szkolenia -10% rabatu na nocleg ze śniadaniem w Hotelu Dąbrówka *** http://www.kompleksdabrowka.pl/ w Jastrzębiu- Zdroju . Aby otrzymać rabat skontaktuj się z nami ( tel. 608 647 779) w celu uzyskania HASŁA uprawniającego do rabatu.

 

PROWADZĄCY

 

mgr Eliza Szeliga-Kraus

 

prowadzi autorskie szkolenia dla nauczycieli, rodziców, a także koordynuje i prowadzi autorskie zajęcia adaptacyjne dla dzieci; założycielka i właścicielka DobEdu

 

Ukończyła magisterskie studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim w zakresie Animacji Społeczno-Kulturalnej, a także Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego.

Absolwentka m.in. kursu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopnia, kursu dla Terapeutów Integracji Sensorycznej I i II stopnia oraz studiów podyplomowych na kierunku Informatyka i Technologie Informatyczne dla nauczycieli.

 

Od 2008 roku jest nauczycielem kształcenia zintegrowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowicach obok Bielska-Białej.

Twórczyni autorskiego programu zajęć taneczno-rytmicznych dla dzieci w wieku przedszkolnym, który miała okazję realizować w Studio Zabawy TOTU w Cieszynie. Przez cztery lata uczyła też języka angielskiego dzieci w wieku od 1 do 6 lat metodą „Musical Babies”.

 

Autorka programu Muzyka-Ruch-Rozwój, w ramach którego jak dotąd powstały dwa projekty muzyczno-ruchowe: Bumbumkowe poruszanki (2013) oraz Bumbumkowe nauczanki (2016).

W 2014 roku założyła DobEdu, żeby poprzez dzielenie się z nauczycielami swoimi pomysłami, wspierać rozwój dzieci od żłobka po edukację wczesnoszkolną.

Prywatnie - spełniona mama Zuzanki i Kornela, którzy są jej nieustanną inspiracją do działania.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy lubią zabawę z dziećmi, szukają nowych inspiracji, pomysłów na wychowanie

i edukację, a w szczególności:

 

nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej,

wychowawców świetlicowych,

wychowawców w żłobkach,

pedagogów i terapeutów,

studentów pedagogiki,

jak również dla poszukujących inspiracji:

rodziców,

nauczycieli wychowania fizycznego,

instruktorów zajęć tanecznych i rytmicznych.

 

OPIS

Szkolenie z bazową płytą CD i książeczką z opisem zabaw umożliwia zdobycie materiału pomocnego w codziennej pracy nauczyciela (zabawy na powitanie, pożegnanie, uczące podstawowych ustawień – m.in. koło, szereg, rząd). To także tańce dla dzieci ćwiczące wyczucie przestrzeni i własnego ciała, motorykę małą i dużą, dające możliwość swobodnej ekspresji ruchowej.

Zabawy proponowane w ramach szkolenia przygotowują do nauki pisania i wspomagają ją, ćwiczą koncentrację i koordynację ruchową. Wykorzystywane w nich ruchy zostały zainspirowane sprawdzonymi metodami, teoriami i systemami pedagogicznymi, których celem jest rozwój psychofizyczny dzieci (m.in. Ruch Rozwijający W.Sherborne, teoria R. Labana, choreoterapia, metoda Dennisona).

Ponadto cechą wyróżniającą "Bumbumkowe poruszanki" są także nowoczesne aranżacje, zróżnico-wane, żywiołowe rytmy oraz łatwe do zapamiętania teksty i melodie.

Autorkami szkolenia są mgr Eliza Szeliga-Kraus oraz mgr Elżbieta Twardzik, które połączyły swoje pomysły na wspomaganie rozwoju dzieci, począwszy od postawienia pierwszych kroków, aż do końca edukacji wczesnoszkolnej.

Pracując nad płytą każda z nich bawiła się przy powstających piosenkach z dziećmi w innej grupie wiekowej, dlatego są one dostosowane dla dzieci od 2 do 8-9 lat

Partnerzy

 

 

Centrum Neuroterapii - Poradnia neurologopedyczna EDULOGMED, Specjalistyczny gabinet neuroterapii EEGBIOFEEDBACK

Wydawnictwo KOMLOGO  Centrum Metody Krakowckiej  Wydawnictwo Edukacyjne WE   

Copyright © 2013-2016 Mupiko - Projekt i wykonanie: KM