Temat:

Muzyka-Ruch-Rozwój: BUMBUMKOWE NAUCZANKI
– zabawy, dzięki którym dzieci szybko przyswoją sobie ważne treści

 

 

Prowadzący:

Eliza Szeliga-Kraus

Forma:

Szkolenie /warsztat

Termin:

21.04.2018 R

Godziny zajęć:

8:30  - 13:30

Miejsce:

Centrum Neuroterapii Ul Wrocławska 20 , 44-335 Jastrzębie - Zdrój

Cena:

 135 zł (w cenie : zaświadczenie, poczęstunek, dobra zabawa) 

Organizator:

FHU Mupiko ul Jasna 122/7 ,44-35 Jastrzębie –Zdrój

www.mupiko.pl  e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 608 647 779

…………………………………………………………….

DobEdu

ul.Podleska 116

43-512 Bestwina

Rejestracja:

e-mail.   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel 608 647 779


 

UWAGA !!! ZAKWATEROWANIE  Dla Uczestników szkolenia  -10% rabatu na nocleg ze śniadaniem  w Hotelu Dąbrówka *** http://www.kompleksdabrowka.pl/ w Jastrzębiu- Zdroju . Aby otrzymać rabat skontaktuj się z nami ( tel. 608 647 779) w celu uzyskania HASŁA uprawniającego do rabatu.

 

PROWADZĄCY

           

mgr Eliza Szeliga-Kraus

 

prowadzi autorskie szkolenia dla nauczycieli, rodziców, a także koordynuje i prowadzi autorskie zajęcia adaptacyjne dla dzieci; założycielka i właścicielka DobEdu

 

Ukończyła magisterskie studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim w zakresie Animacji Społeczno-Kulturalnej, a także Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego.

Absolwentka m.in. kursu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopnia, kursu dla Terapeutów Integracji Sensorycznej I stopnia oraz studiów podyplomowych na kierunku Informatyka i Technologie Informatyczne dla nauczycieli.

 

Od 2008 roku jest nauczycielem kształcenia zintegrowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowicach obok Bielska-Białej.

Twórczyni autorskiego programu zajęć taneczno-rytmicznych dla dzieci w wieku przedszkolnym, który miała okazję realizować w Studio Zabawy TOTU w Cieszynie. Przez cztery lata uczyła też języka angielskiego dzieci w wieku od 1 do 6 lat metodą „Musical Babies”.

 

Autorka programu Muzyka-Ruch-Rozwój, w ramach którego jak dotąd powstały dwa projekty muzyczno-ruchowe: Bumbumkowe poruszanki (2013) oraz Bumbumkowe nauczanki (2016).

W 2014 roku założyła DobEdu, żeby poprzez dzielenie się z nauczycielami swoimi pomysłami, wspierać rozwój dzieci od żłobka po edukację wczesnoszkolną.

Prywatnie - spełniona mama Zuzanki i Kornela, którzy są jej nieustanną inspiracją do działania.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy lubią zabawę z dziećmi, szukają nowych inspiracji, pomysłów na wychowanie

i edukację, a w szczególności:

 

nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej,

wychowawców świetlicowych,

wychowawców w żłobkach,

pedagogów i terapeutów,

studentów pedagogiki,

jak również dla poszukujących inspiracji:

rodziców,

nauczycieli wychowania fizycznego,

instruktorów zajęć tanecznych i rytmicznych.

 

OPIS

W czasie warsztatów uczestnicy poznają zabawy ruchowe do prezentowanych piosenek z płyty CD wraz z dostosowaniem do różnych grup wiekowych oraz dodatkowe pomysły do wykorzystania płyty na zajęciach.     

Podobnie, jak w przypadku "Bumbumkowych poruszanek" znajdziemy tu wiele elementów inspirowanych teoriami pedagogicznymi, ale tym razem większe znaczenie mają teksty piosenek, które pomagają opanować wiele podstawowych informacji, w tym m.in.  kolejność dni tygodnia, miesięcy, zasady zachowania, nazwy paluszków, samogłoski, zmysły, kolory, zjawiska pogodowe i inne.

Skuteczność piosenek gwarantuje to, że zabawa przy nich trafia do wszystkich, bez względu na dominujący sposób uczenia się:

  • słuchowcy zapamiętują treści poprzez słyszany tekst i muzykę
  • kinestetycy zapamiętują treści poprzez śpiewany tekst połączony z konkretnym ruchem
  • wzrokowcy obserwując bawiących się kolegów zapamiętują ich gesty i kojarzą je z treściami

 

Pracując nad płytą i szkoleniem Eliza Szeliga-Kraus współpracowała z kilkoma nauczycielkami, które wdrażały i sprawdzały skuteczność zabaw w przedszkolu i szkole. Dzięki temu z przekonaniem można stwierdzić, że piosenki są przeznaczone dla dzieci w wieku 3 - 8, 9 lat.

 

Partnerzy

 

 

Centrum Neuroterapii - Poradnia neurologopedyczna EDULOGMED, Specjalistyczny gabinet neuroterapii EEGBIOFEEDBACK

Wydawnictwo KOMLOGO  Centrum Metody Krakowckiej  Wydawnictwo Edukacyjne WE   

Copyright © 2013-2016 Mupiko - Projekt i wykonanie: KM